Peržengus 100-ąjį slenkstį

   

100 metų! Jau tiek metų skaičiuoja Šakių ligoninė. Garbingas amžius bet kuriai įstaigai. Įstaigai, gyvuojančiai dėl žmonių ir su žmonėmis. Ne tik su tais, kuriems reikia medikų pagalbos, bet ir su medicinos įstaigos darbuotojais, be kurių šiemet minimas jubiliejus, o ir ankstesnių apskritai nebūtų buvę.

 Vartant senus dokumentus, renkant istorijos nuotrupas, kuriose šmėkšteli skurdžios žinutės apie XIX amžiaus pabaigos ir XX amžiaus pradžios mediciną Šakiuose stebina to laikmečio žmonių valia ir užsibrėžto tikslo siekimas.

   Ko gero galima teikti, kad naujausių laikų Šakių ligoninės istorija prasidėjo būtent su naujojo korpuso statyba, o gal teisingiau būtų įvardinti – su tautos atgimimu ir 1990 kovo 11d. Nepriklausomybės atkūrimo paskelbimu. 1991 metais  Atkuriamasis Seimas priima  Lietuvos Nacionalinę Sveikatos koncepciją, kurios pagrindiniai akcentai – sveikos pilietinės visuomenės siekis, gyvenimo trukmės ilgėjimas, sveikatos priežiūros sistemos reforma, orientuota į gydymo įstaigų finansinį savarankiškumą, sveikatos sistemos valdymo decentralizavimą, profilaktinę mediciną ir, be abejo, į šiuolaikinių technologijų ir gydymo metodų diegimą praktikoje. Suvokdami, kad griūvant ankstesnei sistemai, neišvengiamai bus paliesta ir viena jautriausių socialinės sferos sričių – medicina, stengėmės pasirengti patys ir pertvarkyti ligoninę taip, kad tiek struktūriniu tiek technologiniu pasirengimu galėtume konkuruoti atsiradusioje sveikatos priežiūros paslaugų rinkoje.

   Atskirai reikia paminėti Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus įsteigimą 2004 metais mūsų ligoninėje. Tai ir mūsų slaugytojų profesionalumo įvertinimo rezultatas. Per pastaruosius metus ženkliai progresavę slaugos mokslo pasiekimai labai sėkmingai įdiegiami ir mūsų ligoninėje. Per šiuos metus išsivysto tokios sritys kaip kardiologija, funkcinė diagnostika. 1994 metais įdiegiamos naujos klubo sąnarių implantavimo technologijos, o per paskutinį dešimtmetį  ir mažai invazyvios chirurgijos technologijos – artroskopinės, laparoskopinės, histeroskopinės operacijos. Prieš penkerius metų sėkmingai pradėtos ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijos. Ypač ženklūs pasikeitimai laboratorinėje diagnostikoje, įdiegiant imunologinius tyrimus, sukuriama ambulatorinės reabilitacijos sistema, deja, ne vien nuo medikų priklausančių priežasčių nuo 2009 metų tenka uždaryti Akušerijos skyrių.

   Tačiau gailestingumas, pasišventimas niekada neapleido mūsų gydytojų, slaugytojų ir jų padėjėjų širdžių ir protų. Vartant istorinių nuotraukų albumą jų akyse matoma dvasinė šviesa nušviečia ir dabartinius laikus, suteikdama mums visiems daugiau meilės, vilties, tikėjimo bei dvasinių jėgų ateisiantiems tęsti mūsų darbus.

 

Atnaujinta: 2024 kovo 26, Antradienis 09:36