Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius

     Skyrius įkurtas 2004-01-01, kai palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos buvo integruotos į antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigą.2011 m. kovo 1 d. oficialiai atidarytos ir pašventintos rekonstruotos Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus patalpos. Apie keturis mėnesius trukę rekonstrukcijos darbai, kuriuos atliko UAB „Statybos ritmas“, - iš Europos Sąjungos fondų finansuojamo projekto „Ambulatorinių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtra ir stacionarinių paslaugų optimizavimas VšĮ Šakių ligoninėje“ dalis.
     Skyriuje hospitalizuojama, kai ambulatorinė pagalba tampa neefektyvi ar neprieinama, aukštesnio lygio stacionarinis gydymas ar reabilitacija specializuotuose skyriuose yra netikslingas.
    Čia teikiamos stacionarinės palaikomojo gydymo ir slaugos, onkologinių ligonių slaugos, kai naudojami narkotiniai analgetikai, bei negalinčių savęs apsitarnauti ligonių palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.
Hospitalizuojama bendrosios praktikos gydytojo arba stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos gydytojo siuntimu, kai nustatyta galutinė diagnozė ir nereikalingas papildomas ištyrimas.
       Stacionarizavimo kriterijų sąrašas patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu.
Paciento buvimo stacionare trukmę lemia slaugos paslaugų poreikis, objektyvi paciento būklė, ligos eiga ir sunkumas. Pagal sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą tvarką gydymo trukmė negali viršyti 120 dienų per kalendorinius metus.
     Skyriuje teikiamos gydymo, slaugos paslaugos, minimalios atstatančios procedūros – gydomoji mankšta, masažas, konsultuoja įvairių sričių specialistai – ausų-nosies-gerklės ligų, okulistas, chirurgas, traumatologas, pulmonologas, kojų priežiūros specialistė, psichologė, socialinė darbuotoja. Ligonius lanko pasaulietinės apaštalinės organizacijos – Marijos legiono Savanorės, dvasininkai.
     Čia dirba ligonių simpatijas ir pasitikėjimą pelniusios gydytojos terapeutės Aldona Mažeikienė ir skyriaus vedėja Liucija Viltrakienė. Kasdien ligoniais rūpinasi bendrosios praktikos slaugytojos ir jų padėjėjos. Darbas organizuojamas komandiniu principu: paciento, jo šeimos, gydytojų, slaugos personalo, kineziterapijos specialistų, socialinės darbuotojos, savanorių bei dvasininkų bendradarbiavimu, susikalbėjimu ir problemų sprendimu kartu.
     Gulėjimo laikotarpiu pacientams nemokamos specialiesiems poreikiams skirtos išmokos -  nuolatinė slauga, nuolatinė priežiūra, transporto išlaidų kompensacijos.
Atnaujinta: 2024 kovo 26, Antradienis 09:23