Chirurgijos skyrius

     Šakių ligoninės Chirurgijos skyrius gyvuoja beveik nuo pat ligoninės įkūrimo pradžios. Dabar čia per metus atliekama apie 800 operacijų tik stacionare besigydantiems ligoniams. Dar tiek pat operacijų atliekama ambulatoriškai besikreipiantiems pacientams.
     Ligoninėje naudojami šiuolaikiniai minimaliai invazyvios chirurgijos metodai operuojant pilvo organus, sąnarius. Dar 1971 metais čia buvo atlikta pirmoji Lietuvoje klubo sąnario endoprotezavimo operacija. Šiandien klubo sąnario endoprotezavimo operacijos yra tęsiamos, naudojant šiuolaikinius protezus. Bet didžiausia vertybė - skyriuje dirbantys žmonės. “Kolektyve dirbančius žmones pirmiausia reikėtų gerbti už tai, kad jie elgiasi oriai, gerbia save ir kitus. Tai vienas svarbiausių mūsų kolektyvo požymių ”, - sako Šakių ligoninės vyr. gydytojas Algirdas Klimaitis. Pasak jo, Šakių ligoninė tuo ir skiriasi nuo panašių ligoninių, kad vadovaujasi neišbarstytais dalykais, vertybėmis, o tai yra labai svarbu. Net konkurencija čia suprantama pozityvia, gerąja prasme: “Konkurencija yra progreso variklis. Konkurenciją mes suprantame taip - išgirdę apie mūsų kolegų pasiekimus, mes, gerbdami save, negalime atsilikti”.
     Prisimindamas savo darbo pradžią Šakiuose, buvęs Chirurgijos skyriaus vedėjas, ortopedijos - traumatologijos sektoriaus vadovas  Vidmantas Jonas Dailidė sako, kad didžiausi pasikeitimai skyriaus veikloje vyko atkurtos Lietuvos nepriklausomybės pradžioje po 1990 metų, kai atsirado galimybės ir ryšiai su Vakarų medicina. Iki 1989 m. chirurgija ir traumatologija buvo tokiame lygyje, kad įvairias priemones tekdavo užsakinėti pas šaltkalvius. Tik pradėjus veikti specializuotai gamyklai Ukrainoje, chirurginės, traumatologinės ar protezavimo priemonės tapo lengviau prieinamos ir Šakių ligoninės medikams.
     1993 m. Lietuvoje pradėtos naudoti naujos sąnarių endoprotezavimo technologijos, o po metų tai buvo įdiegta ir Šakių ligoninėje. 
    2011 m. rugsėjo 15 d. mūsų ligoninėje atliktos ir pirmosios dvi kelio sąnarių endoprotezavimo operacijos. Kelio sąnarį protezuoti technologiškai yra sudėtingiau, todėl ne visos ligoninės tam ryžtasi. Iš 24 ligoninių, kurios šiuo metu užsiima sąnarių endoprotezavimu, gal tik apie 15 ligoninių atlieka ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijas. Nuo šiol tarp jų - ir Šakių ligoninė, kuri darbą šioje srityje tęs ir toliau.
    Per paskutinius kelerius metus gydytojų skaičius skyriuje beveik nesikeitė, tačiau gydytojų personalo gretas, šalia daug metų besidarbuojančių Arūno Tarnausko, Algirdo Klimaičio, Ričardo Ulinsko, papildė Tomas Butkus ortopedijos - traumatologijos sektoriaus vadovas, chirurgas Justas Einas, Ramūnas Mikulionis, Albertas Bočkus Chirurgijos skyriaus vedėjas. Ginekologijos sektoriaus vadovė Henrieta Kažemėkaitytė-Macijauskienė.
  Sėkmingiems darbo rezultatams daug įtakos turi ir pooperacinė slauga,  užtikrinama labai kvalifikuoto slaugytojų personalo, kuriam vadovauja skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Daiva Švedienė. Koordinuotas chirurgų, anesteziologų-reanimatologų, slaugytojų darbas – tai gerų rezultatų ir pasitikėjimo mūsų ligoninėje teikiama chirurgine pagalba garantas.
   Apskritai, chirurgija yra savotiškas menas ir kiekviena operacija tai kūrybinis procesas, reikalaujantis daug žinių, įgūdžių ir paprasčiausio žmogiškumo, įsiklausymo ir supratimo žmogaus kančios ir siekio ją palengvinti. Tikime, kad einame tuo keliu ir stengiamės iš jo neišklysti.
   Kviečiame pacientus, jų šeimos gydytojus ir kitus gydytojus specialistus pasitikėti mūsų ligoninės chirurgijos kolektyvu ir, iškilus sveikatos problemoms, drąsiai kreiptis pagalbos.
Atnaujinta: 2024 kovo 26, Antradienis 09:28