Vidaus ligų skyrius

     Vidaus ligų skyriuje ištiriame ir gydome pacientus su įvairia terapine patologija. Kvalifikuotas medicinos personalas dėmesingai rūpinasi savo ligoniais, saugo jų privatumą ir orumą.
   Dažniausiai mūsų pacientų susirgimai susiję su širdies ir kraujagyslių ligomis, kvėpavimo organų patologija, virškinamojo trakto ligomis. Vidaus ligų skyriuje taip pat gydosi pacientai su inkstų kraujodaros patologija, endokrininėmis ligomis. Pacientai į skyrių patenka planinės hospitalizacijos tvarka arba teikiant būtinąją pagalbą. Planine tvarka hospitalizuojami pacientai atvyksta į skyrių su šeimos gydytojo siuntimu, turėdami asmens dokumentus. Skubia tvarka hospitalizuojami pacientai, kurie kreipiasi patys arba juos į ligoninės Priėmimo skyrių atveža GMP. Esant būtinumui kviečiami šių specialybių konsultantai: chirurgas, neurologas, okulistas, dermatologas, LOR gydytojas, endokrinologas. Pacientams teikiamos saugios, kokybiškos, pažangiausiomis technologijomis pagrįstos paslaugos: širdies echoskopija, veloergometrija, EKG, EKG paros monitoravimas, krūtinės ląstos rentgenoskopija, irigoskopija, fribrogastroduodenoskopija ir kolonoskopija, ultragarsinis kraujagyslių ištyrimas, ultragarsinis vidaus organų, skydliaukės ištyrimas ir kt. Laboratorijoje atliekami visi klinikiniai, biocheminiai, serologiniai tyrimai.
Pacientų lankymas vyksta kasdien. Lankytojas turėtų ateiti į skyrių be viršutinių drabužių (paltų, striukių), palikę juos rūbinėje. Lankytojai ir pacientai privalo laikytis skyriaus vidaus tvarkos taisyklių.
    Vidaus ligų skyriuje dirba vidaus ligų gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojai. Šiame skyriuje pagalba teikiama visą parą. Esant reikalui pacientus konsultuoja ligoninėje dirbantys kitų specialybių gydytojai. Per metus vidaus ligų skyriuje gydosi apie 1100 ligonių. Nuo 2004 m. sausio 1 d. skyriuje buvo įsteigtas slaugos ir palaikomojo gydymo poskyris.
     Vidaus ligų skyriuje tiriami ir gydomi ligoniai, sergantys šių sistemų ligomis:
  Kraujotakos sistemos;
  Kvėpavimo sistemos;
  Virškinimo sistemos;
  Jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų sistemos;
  Inkstų, endokrininės, mitybos ir medžiagų apykaitos;
  Onkologinėmis ligomis (simptominis gydymas).
  Vidaus ligų skyriuje gydomiems ligoniams atliekami tyrimai:
  Bendri klinikiniai ir biocheminiai laboratoriniai tyrimai;
  Radiologinis ištyrimas;
  Echoskopiniai tyrimai - pilvo organų, skydliaukės ir širdies ir kt.;
  Endoskopiniai tyrimai;
  EKG ir veloergometrija, spirometrija (plaučių tūrio tyrimas).
  Vidaus ligų skyrius - vienas iš seniausių mūsų ligoninėje. Šiuo metu jame yra 34 lovos.
     Skyriuje dirba trys vidaus ligų gydytojai: skyriaus vedėja gyd. Veronika Grabauskienė, gyd. Stanislava Kontautienė, gyd. Vaidas Balčiūnas. 12 slaugytojų kolektyvui vadovauja vyr. slaugos administratorė Ilona Dabravalskienė. Skyriaus pacientais rūpinasi ir kitas aptarnaujantis personalas.
Atnaujinta: 2024 kovo 26, Antradienis 09:29